Fotokurz s Michaelem Foktem - „Každý je převlečený fotograf“

02.10.2021

Se svým fotoaparátem může vytvářet nadprůměrné snímky každý. Jejich zajímavost často není o ceně a velikosti přístroje, ale o neobvyklých úhlech pohledu a invenci fotografa. Fotokurz "Každý je převlečený fotograf" vám pomůže přivítat podzim, jak se sluší a patří.

Cíle kurzu

Seznámení se základními ovládacími prvky fotoaparátu - jak tomu přístroji říct, co po něm chci.

Práce s clonou, hloubkou ostrosti, expoziční dobou a dalšími parametry fotografie - jak zařídit, aby fotoaparát dělal takové snímky, jaké chci já, a ne takové, jaké si sám automaticky nastaví (vhodné pro přístroje s režimy priority času a clony - pokročilejší kompakty, bezzrcadlovky, zrcadlovky).

Základy kompozice obrazu (úhel pohledu, práce se světlem, zarámování obrazu, linie a křivky a další tipy) - jak to udělat, aby fotografovaná scéna vypadala co nejzajímavěji. Správnou kompozicí lze fotografii ozvláštnit i při použití zcela základního fotoaparátu nebo mobilního telefonu.

Fotografování v terénu - detaily květů či hmyzu, krajina, architektura - procvičení věcí, které jsme si vysvětlili v teoretické části.

Požadavky na účastníky

Kurz je určený pro začátečníky a mírně pokročilé.

Co si vzít s sebou

Vlastní fotoaparát, dobrou náladu a svačinu

Délka trvání kurzu

4 hodiny

Kde a kdy se potkáme

2.10.2021  a 16.10.2021 ve 13:00 hodin před Komunitním centrem v Bašti, Dlouhá 52.

Maximální počet účastníků

Kurz je určený pro malou skupinku osob v maximálním počtu 8 účastníků. To proto, aby se lektor mohl každému individuálně věnovat.

Cena kurzu

750 Kč za osobu, částku uhraďte do 30.9.2021, u druhého kurzu do 14.10.2021 na účet 3020082/0300 nebo 6528201/0100.

Jak se přihlásit na kurz

Přihlašujte se na kurz přímo u lektora prostřednictvím e-mailu:  foto@individualnifotokurzy.cz nebo telefonicky na čísle 603 173 158.

Těším se na Vás!

Váš Michael Fokt

www.individualnifotokurzy.cz

www.natureinpicture.com

Kdo je Michael Fokt

Novinář, fotograf a cestovatel. Tvoří autorskou dvojici se svou ženou Markétou.

Spolupracuje s mezinárodním časopisem GEO, on-line vydáním National Geographic, s českými geografickými magazíny, s Českou televizí a také s Českým rozhlasem 2.

Společná cestovatelská témata s Markétou zpracovávají formou ucelených reportáží.

Michaelovo srdce patří fotografování zvířat a makrofotografii. Své materiály o přírodních krásách světa díky přírodovědnému vzdělání zpracovává se smyslem pro souvislosti a vysvětlení vzájemných vztahů. Mnoho let se také věnuje popularizaci vědeckých témat, především z lékařských a přírodovědných oborů.

Se svými sériemi fotografií získal v soutěži Czech Press Photo první místo - Cenu Zlaté oko - v kategorii příroda a životní prostředí, cenu dětí UNICEF, dvě ceny Academic za nejpůsobivější makrofotografii a několik čestných uznání.

Publikoval též v prestižním odborném časopise Canadian Journal of Zoology.

Je autorem mnoha publikací o přírodě určených malým i velkým čtenářům.

Kromě fotografických kurzů pořádá také cestovatelské i přírodovědné přednášky či besedy s promítáním a posledních několik let vyučuje obor fotografie na Vyšší odborné škole informačních technologií (VOŠIS) a také na Střední škole elektrotechniky, multimédií a informatiky (SŠEMI).